T.C Derinkuyu Belediyesi Resmi Web Sitesi
Başkan'dan Halkımıza Duyuru
baskan
image
Başkanımız sayın Ahmet BALCI görevi alır almaz çok hızlı bir şekilde göreve başlamıştır.

Başkanımız sayın Ahmet BALCI halkımızın dertlerini ve  şikayetlerini dinleyerek biran önce hizmete başladı ve ilk önce yapılabilecek hizmetleri hızlıca gerçekleştirdi.

Belediyemizi 2 trilyon 400 milyar borçlu olarak içme şuyu şebekesine ve Medaşa elektrik borcu olduğu ayrıca arıtma su tesisi ve kanalizasyon için  iller bankasından 2 trilyon 800 milyon TL paranın ayrılıp arıtma tesisinin inşaatı devam ettirilmektedir. Belediyeye gelen iller bankasındaki paradan ayda 70-77milyar arasında bu borç için para kesilmektedir. Arıtma tesisi müteahhati "Kaya ERDEM" 2009 yılının 11. veya 12. ayında biteceğini belediye başkanımız sayın Ahmet BALCI'ya bilgi olarak sunmuştur. Sayın başkanımız Ahmet BALCI halkımızın telaşlanmamasını ve en yakın zamanda bu inşaatın biteceğini bildirdi.

İşte yapılan hizmetler;

1. Yıllardır yerli ve yabancı turistlerin uğrak verdiği yeraltı şehirimizin temizliğini belediyemiz yapmazken şuanda belediye başkanımız sayın Ahmet BALCI tarafından yeraltı şehiri civarındaki bölümlerde temizlik çalışmaları başlatılmıştır.

2. Derinkuyu terminalinde yıllardır bulunmayan  bayan tuvaletinin yapım çalışmaları başlatılmıştır.

3. Belediyeye ait olan bütün motorlu taşıtların bakım onarım çalışmaları başlatılmış olup başta  terminalin bir odasında unutulmuş halde bulunan 50 nc iveco marka araç kasası yenilenerek, belediyemizdeki su bölümünde çalışan görevlilerimize teslim edilmiştir.

4. Belediyemize ait traktörün iki tekerlekli römork'un kasası komple saç haline getirilerek Halkımızın hizmetine sunulmuştur.

5. Belediyemize ait olan BMC marka su tankerimizin  su kaçırmasına neden olan arızaları ve onarımı tamamlanmış ve halkımızın hizmetine hazırlanmıştır.

6. Niğde-Nevşehir taşıma kooparatifine ait tuvaletin onarım ve bakım çalışması tamamlanmıştır.

7. Melegobia otelimizin bir dizi keşiften sonra Otelimizin hizmet verebilmesi için 150.000 tl civarında masraf blançosu çıkarılmıştır, ötelimizin bahçesinin yenilenme ve ağaçlandırma çalışmaları devam etmektedir.Ayrıca Sayın Belediye başkanımız Ahmet BALCI ''Halkımızdan Melegobia Otelimizin İçerisinin gezilmesini ve mevcut durumunun görülmesini İstemektedir''

8. İlçemizin turistliğinde bulunan seyyar esnafların daha güzel hizmet verebilmesi için başkanlığının ikinci gününde sayın başkanımız Ahmet BALCI ,kilise duvarının yanında bulunan alana kilitli taş döşemesi yaparak ,32 esnafımıza kaymakamlık tarafından barakalar verilecektir.

9. İlçemizin turistlik alanlarındaki toprak bölgelere çim ekimi yapılmıştır.

10. Sayın belediye başkanımız Ahmet BALCI görevinin ilk gününden itibaren  Derinkuyumuzda bulunan başta su depoları olmak üzere kültür parkımızı,arıtma su tesisimizi,futbol sahamızı,otelimizi ve belediye ait yerleri tamamen gezmiş ve ilgililerden bilgi almıştır.

11. Mahallelerde ki ekmek fırınları için belediyemiz elinden gelen çalışmalara başlamıştır.

 

Belediyemizin her türlü çalışması durmaksızın devam etmektedir.

Başkanımızın halkımızdan tek isteği "Halkımızın duyarlı olması, sokakların temiz tutulmasını ,her türlü isteklerinin çekinmeden belediyemize bildirilmesini halkımızdan istirham etmektedir."

Ayrıca başkanımız Ahmet Balcı 24 saat halkımızın hizmetinde olduğunu bildirir saygılarını sunar.

önceki sayfa

Nöbetçi eczaneler
eczane
Ziyaretçi Defteri
RUHİ ERTAŞ SAYIN BAŞKANIM BAŞINIZ SAOLSUN BEN DE Ç...
almanyadan... allah rahmet eylesin hudaverdi kardesimize
Rıfkı Erin Meclis üyemiz ve çok kıymetli dostum Say...
yusuf gemici hizmetlerinizin defamını bekliyoruz durm...
İSMAİL GÖK ANLAŞILAN DERİNKUYU BELEDİYESİNİNDE SANS...
mehmet polat derinkuyulu akraba ve derinkuyululara b...
durmuş celepci arkadaşlar siz siz olun birbirinze saygı...
ZiyaretciDefteri
Tasarım ve Kodlama ENTech Bilgisayar tarafından yapılmıştır